Adopcja na odległość

Ruch Światło-Życie chciałby, aby czas Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego zaowocował konkretną pomocą. Dlatego odnawiamy projekt „Adopcja na odległość”, w którym można wesprzeć edukację konkretnych dzieci z Kenii, z ośrodków, z którymi współpracuje Oaza.

– Kontynuacja adopcji wynika z potrzeby serca – mówi Agata, animator odpowiedzialny Centralnej Diakonii Misyjnej. –  Nasi animatorzy, będąc w Afryce i widząc potrzeby dzieci, nie są w stanie przejść obok tego obojętnie – podkreśla.

Rekolekcje oazowe w Kenii odbywają się już od kilku lat. Przy okazji oazowicze z Polski poznają różne miejsca i osoby, które niosą pomoc najbardziej potrzebującym. – Nasze wyjazdy z założenia są wyjazdami ewangelizacyjnym i skierowane są na prowadzenie rekolekcji i budowanie wspólnot, ale nie można mówienia o Jezusie oderwać od życia Ewangelią. A ten projekt zdecydowanie jest potwierdzeniem tego, że żyjemy tym, o czym głosimy – zauważa Agata.

– To, co uderzyło nas w Kenii, w sierocińcu SHALOM, w szkole Acts od Mercy, w ośrodku dla dzieci z niepełnosprawnością, to to, jak niewiele potrzeba do radości i uśmiechu tych dzieci, które maja tak mało, a wręcz prawie nic. Czas, zabawa, drobne upominki przynosiły tyle dobra – mówi Ewa, która w Afryce była już dwa razy. – Wiemy z drugiej strony, że bez pieniędzy na szkołę te dzieci nie mają szansy na lepszą przyszłość – podkreśla animatorka i dodaje: „Dla nas, Polaków, te kwoty są o wiele bardziej realne do zebrania niż dla większości rodzin w Kenii”.

www.oaza.pl

Czytaj całość