W sobotę 16.11.2019 r. w Jasienicy Rosielnej odbyło się spotkanie Diecezjalnej Diakonii Misyjnej, które poprowadził  ks. Adam Wąsik – moderator diakonii.

W spotkaniu uczestniczyło 14 osób. Rozpoczęliśmy od wspólnej modlitwy a następnie przeszliśmy do omawiania najważniejszych spraw i podsumowania ostatnich wydarzeń.

Trwa obecnie misja w Ekwadorze, na której przebywa an. Ola i an. Anita. Sprawozdanie z misji zdała nam mama an Oli, która opowiedziała o obecnej sytuacji dziewczyn i o ich działalności podejmowanej na miejscu. Ważne jest omadlanie tego dzieła i dziewczyn, które są w Ekwadorze. Jak również modlitwa za osoby, które mają pragnienie wyjazdu na misje oraz za nowe powołania misyjne.

Kontynuowane są prace na Wzgórzu Misyjnym w Woli Komborskiej, gdzie powstaje Centrum Misyjne. Na obecnym etapie zostały położone tynki oraz trwa wykończenie dachu. Podejmowany jest również temat dokupienia terenu wokół Centrum Misyjnego.

W środę tj. 20.11.2019 r. na misję do Kazachstanu wyjechał wujek Czesiek Kwolek. Prosimy również o modlitwę w tej intencji.

Zbliżają się święta, a wraz z nimi kolejna edycja „Misyjny Smaczek na maczek”. Więcej informacji już wkrótce.

Był to owocny czas. Wszystkich którzy są chętni aby włączyć się w Diakonie Misyjną, serdecznie zapraszamy. Pamiętajmy również o modlitwie za wszystkich misjonarzy, oraz za obecne i przyszłe dzieła misyjne.

Diecezjalna Diakonia Misyjna