Czterdziestoosobowa oaza młodzieżowa w Brzozowie wspólnie szuka drogi do Nieba. Pomaga im w tym ksiądz Łukasz Staszewski oraz diakonia licząca pięć osób. Spotykają się w każdy piątek, aby dokładnie przyjrzeć się mapie i wskazówkom, jakie pozostawił Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki.

Zaczynamy od Eucharystii, najważniejszego punktu naszych spotkań, którą ubogacamy śpiewem. Po zakończonej Mszy Świętej gromadzimy się w budynku tzw. Białej Szkoły, którą od tego momentu wypełnia radość. Jest czas na zabawę, modlitwę, a także spotkania w grupach prowadzone przez animatorów, podczas których rozważamy Słowo Boże, poznajemy siebie oraz Pana Boga, dzieląc się tym, w jaki sposób działa On w naszym życiu. Raz w miesiącu organizujemy Wieczory Uwielbienia w naszej bazylice, na które szczególnie zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Pragniemy pokazać, jak wygląda wspólnota i że jest ona otwarta dla każdego.

Licznie uczestniczymy w oazach wakacyjnych. By każdy miał możliwość wzięcia udziału w rekolekcjach, powstał nasz fundusz oazowy, który zapewnia częściowe dofinansowanie dla wszystkich potrzebujących i chętnych. Jako że jesteśmy wspólnotą, każdy z nas angażuje się w akcje mając na uwadze dobro drugiego. Co roku sprzedajemy kalendarze parafialne, które cieszą się niezwykłą popularnością. Organizujemy również kwestę w dniu Wszystkich Świętych przy cmentarzu oraz tuż przed wakacjami. Ofiarodawcy za wszelką pomoc zawsze mogą usłyszeć płynące z serca „Bóg zapłać” i mieć pewność, że zostaną przez nas otoczeni modlitwą.

Każdy Nowy Rok witamy wspólnie. Sylwester gromadzi w naszych progach wielu oazowiczów. Całą noc świetnie się bawimy tańcząc, śpiewając oraz wspominając ubiegły rok. Razem spędzamy Andrzejki, a także witamy i żegnamy lato. Naszą tradycją stały się jasełka połączone z koncertem kolęd. Przygotowujemy się tygodniami, doskonalimy talenty aktorskie oraz muzyczne, spędzając czas prób w ciepłej atmosferze. Dostarcza nam to wiele radości, którą możemy następnie dzielić się z innymi. Przedstawienia zawierają w sobie ważne przesłania związane z cudem Bożego Narodzenia. W zeszłym roku po raz pierwszy spotkaliśmy się na wigilii oazowej. Składaliśmy sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Wieczór minął nam miło na śpiewaniu kolęd. Cieszyliśmy się również obecnością animatorów z poprzednich lat. Mamy nadzieję, że stanie się to naszym zwyczajem na długie lata.

W maju 2018 r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w prymicjach. Mszę prymicyjną uświetniliśmy śpiewem, a następnie przedstawiliśmy humorystyczną historię powołania, która serdecznie rozbawiła przybyłych gości. Doskonale wiemy, że nic tak nie łączy ludzi jak wspólne cele i zmagania. Nasze wyjazdy w góry są świetną okazją, by prócz kondycji, sprawdzić naszą wytrwałość, gdy tak jak w życiu  nie zawsze jest łatwo. Jednak widok ze szczytu wynagradza cały trud i właśnie tam człowiek może poczuć się bliżej nieba, a jak mówi jedno z haseł oazowych: „bliżej Boga, bliżej braci”, co idealnie sprawdza się w naszym przypadku. Co więcej, Ruch to zdrowie!

Nie brakuje nam też mniej wymagających wycieczek, które spędzamy na zwiedzaniu. Prócz tego, każdego października uczestniczymy w Dniu Papieskim w Przemyślu oraz na Boże Ciało bawimy się na koncercie Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Od lat pełnym autobusem wyruszamy w różne miejsca naszej archidiecezji, by wziąć udział w Spotkaniu Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Jednym słowem: można nas spotkać wszędzie! „Cokolwiek czynicie, wszystko na chwałę Bożą czyńcie!” – ten cytat z pierwszego listu do Koryntian przyświeca naszej wspólnocie. Chcemy, aby całe nasze życie było skierowane ku Chrystusowi, o którym mamy obowiązek świadczyć na krańcach świata!

Oaza Brzozów