W miniony weekend w Zboiskach po raz kolejny spotkała się grupa animatorów i młodzieży związanej z Ruchem Światło-Życie.

Stałym punktem programu jak zwykle była Msza Święta, która codziennie stawiała nas na nogi i przygotowywała do dobrego przeżycia dnia. Nad Liturgią Słowa pochylaliśmy się ponownie w trakcie Namiotu Spotkania, który pozwalał nam stanąć przed Panem i spojrzeć na nasze życie Jego oczyma. Przeżyciami i spostrzeżeniami wymienialiśmy się podczas wspólnego Dzielenia a wszelką aktywność wspólnotową dopełnił czas Pustyni, który mogliśmy spędzić na medytacji, samotnym spacerze, czy odpoczynku. Nie zabrakło również adoracji, a także modlitwy Brewiarzowej.

Wyjątkowym momentem była konferencja, która przerodziła się w dyskusję. Poruszała ona tematy bardzo ważne dla wielu z nas. Dostrzegliśmy jak ważna w tworzeniu jedności jest wolność oraz to, że prawdziwa jedność prowadzi do wolności. Temat wolności pozwolił też na głębsze zastanowienie nad historią naszego życia, która także wpływa na wspólnotę ponieważ to my ją tworzymy. Zauważyliśmy, że psychologia może dopełniać wiarę i ją wspomagać ponieważ człowiek jest istotą duchową oraz cielesną ale także manewruje w świecie uczuć.

Niezaprzeczalnie ulubionym zajęciem uczestników w czasie wolnym było urządzanie rozgrywek bilarda i cymbergaja. Nie była to jednak jedyna forma zabawy. W piątkowy wieczór rozrywkę zapewniło nam karaoke prowadzone przed Dj Owl, a także gra w planszówki i psychologa. W sobotę niespodziewanie wyszliśmy na podchody, które wyzwoliły w nas mocnego ducha rywalizacji ale także zacieśniły więzy poprzez współpracę w grupach. Zakończył je quiz a po powrocie, ogrzało nas ciepłe kakao.

Nie przegap kolejnej okazji do stania się częścią tej wspólnoty!