Komunikat Moderatora Generalnego
Drodzy Odpowiedzialni Ruchu Światło-Życie! Kilka spraw związanych z ostatnimi wydarzeniami: Pandemia koronawirusa to czas sprawdzianu naszej chrześcijańskiej dojrzałości, o której tak [czytaj dalej]
Liturgia, która wyzwala
Skoro w tym roku formacyjnym podejmujemy temat Wolni i wyzwalający, to chcemy w tej serii artykułów ukazać, jak bardzo mocno liturgia [czytaj dalej]
Świadek Słowa Bożego, cz. I
Na słowo Boga stał się świat. Wcielone Słowo przyniosło nam zbawienie. Słowo ma wielką moc. Człowiek, jako istota rozumna, także [czytaj dalej]
33 rocznica śmierci ks. Franciszka Blachnickiego
"Istotą życia nowego człowieka jest dążenie do zjednoczenia z Bogiem" ks. Franciszek Blachnicki – polski ksiądz katolicki, kandydat na ołtarze, [czytaj dalej]
#3 zBOiSKA Wspólnota
W miniony weekend w Zboiskach po raz kolejny spotkała się grupa animatorów i młodzieży związanej z Ruchem Światło-Życie. Stałym punktem [czytaj dalej]
Pismo Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej
Statystycy i naukowcy dawno już obwieścili, wraz z zapaścią czytelnictwa, koniec książek i gazet. Dlaczego zatem od roku 2011 przygotowujemy dla Was „Charyzmat”? Po pierwsze dla tego, że nie wierzymy statystykom. Nasze źródła podają, że są jeszcze na świecie ludzie, dla których szelest kartek i zapach świeżego druku jest szczególną przyjemnością, której nie zastąpi kolejna odsłona strony internetowej. Po wtóre – gazetkę można zabrać ze sobą wszędzie, w przeciwieństwie do komputera, nawet bardzo małego. Nie wymaga zasilania, baterii, klawiatury ani żadnych innych urządzeń. Zawsze można ją wyjąć z kieszeni, przerzucić strony, przeczytać bądź nie przeczytać, schować, a potem wrócić do tekstu. No i przecież ładnie oprawiony rocznik dobrze wygląda na półce.








